Hakkımda

1970 yılında Yozgat Boğazlıyan Poyrazlı köyünde doğdu.

1986 yılında Yozgat Boğazlıyan Lisesi’ni bitirdi. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede; 1993 yılında Muhasebe Enstitüsü, Muhasebe-Denetim Bilim Dalında yüksek lisans, 2005 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalının Muhasebe Bilim Dalında doktora yaptı. 2018 yılında ise Üniversitelerarası Kurul kararıyla Doçent oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı (eski Hazine Müsteşarlığı) Sigorta Denetleme Kurulunda; 15 Ocak 1993 – 01 Haziran 2020 tarihleri arasında Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı, Sigorta Denetleme Uzmanı, İstanbul Grup Başkanı ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

02.06.2020 tarihinde itibaren Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Muhasebe, hukuk ve bireysel emeklilik alanında üç kitap ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda konferans ve seminere konuşmacı olarak katılmıştır.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) bünyesinde 2007 yılından beri sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerine yönelik olarak çeşitli konularda (muhasebe, denetim, hukuk, BES) eğitmenlik yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi.

Kamu Gözetim Kurulu (KGK)’nda TFRS 4 Çalışma Komisyonu ve TFRS Taksonomi Çalışma Komisyonu Üyeliklerinde bulunmuştur.

İngiltere’de 6 ay, ABD’de 6 ay sigortacılık alanında araştırmalar yapmıştır.

Evli, iki çocuk babası ve İngilizce bilmektedir.